Korona virusas Lietuvoje. Kaip padėti sau ir kitiems?

Korona virusas Lietuvoje. Kaip padėti sau ir kitiems?

Jau turime pirmuosius Korona viruso atvejus Lietuvoje, arti šimto Estijoje, kiek mažiau Latvijoje.

Labai lengvai plintantis ir pavojingas komplikacijas vyresniems žmonėms sukeliantis virusas jau sukėlė chaosą visame pasaulyje - uždaromos mokyklos, universitetai, stabdomi koncertai, sporto varžybos, įvedami vis griežtesni ribojimai žmonių susibūrimams..

Iš mokslininkų lūpų sklinda labai aiški žinutė - šiuo metu nėra jokių vaistų, kurie galėtų nugalėti šį virusą. Ir vargu ar artimiausiu metu tokie bus sukurti. Tad kaip būtų išmintinga elgtis?

Medikai užsikrėtusiems korona virusu siūlo griežtą saviizoliaciją ir simptominį gydymą: karščiavimo mažinimą, kvėpavimą lengvinančias priemones.

Šioje situacijoje yra vienintelis būdas - turėti stiprią imuninę sistemą. Tad reikia sveikai maitintis, išsimiegoti, būti fiziškai aktyviems, gerai ir kokybiškai ilsėtis, praleisti daug laiko gryname ore. Žemas streso lygis taipogi teigiamai veikia imunitetą - tad nepasiduokite aplinkinių skleidžiamai panikai. Jei yra galimybė - nevartokite imuninę sistemą slopinančių vaistų.

Korona virusas sklinda kontaktiniu, fekaliniu, oraliniu ir oro-lašeliniu būdais. Todėl labai svarbu plauti rankas, vėdinti patalpas ir vengti pernelyg artimo konktakto su žmonėmis. Corona virusas patekęs pro nosį, gerklę prilimpa prie nosies ar burnos gleivinės ir pradeda gaminti toksines medžiagas, kurios pažeidžia gleivinę ir patenka pro membraną į ląstelės vidų ir ten pasidaugina. Virusui būtinai reikia patekti į ląstelės vidų, kad galėtų pasidauginti.

Vitaminas C kovai su korona virusu

Kaip pasipriešinti? Yra nustatyta, kad Vitaminas C apsaugo gleivines, apsunkina viruso patekimą pro gleivines į ląstelių vidų. Vitaminas C turi vietinį poveikį, todėl verta laikyti Vitaminą C burnoje ir leisti jam ištirpti jį čiulpiant. Vitaminas C taipogi didina imuninių ląstelių sintezę, nes dalyvauja perduodant signalą imuninėms ląstelėms daugintis. Virusų išskirti toksinai "apsvaigina" imunines ląsteles, sumažindami jų aktyvumą, o Vitaminas C padaro jas atsparias viruso toksinams. Taipogi Vitaminas C gerina geležies įsisavinimą, tai ypač aktualu turintiems mažakraujystę, nes tokiu būdu yra stiprinamas jų imunitetas. Be kita ko, Vitaminas C skatina interferono gamybą. Šis baltymas neleidžia virusui, patekusiam į ląstelės vidų, pasidauginti. Vitaminas C skatina ir serotonino ("laimės hormono") gamybą, tokiu būdu esame apsaugoti nuo įtampos, streso ir su tuo susijusios žalos imunitetui.

Vitaminas C taip pat turi savybę didinti ir atkurti jau oksiduotų mineralų aktyvumą. Jis pasižymi ypatingai stipriu poveikiu prieš virusus, todėl jį verta naudoti didesnėmis dozėmis (suaugusiems 1-4 gramai per dieną, vaikams pagal amžių ir svorį 1-2 gramai).

Neolife kompanijos šūkis "Sukurta gamtos - pagrįsta mokslo" atsispindi ir kuriant vitamino C papildus.

Iš citrusinių vaisių, erškėtrožių, malpigijų (acerolos) uogų išgaunamas ir gaminamos dvejopas Vitaminas C: prailginto veikimo Sustained Release Vitamin-C ir kramtomos tabletės vaikams, kurie negeba nuryti - All C. Kadangi veikia vietiškai, jau gleivinėse, pastarasis papildas rekomenduojamas ir suaugusiems žmonėms, ypač turintiems dalyvauti žmonių susibūrimuose, esantiems darbo vietose virusinės epidemijos metu. Tuo tarpu prailginto veikimo vitaminas C išlaiko pastovų šio vitamino lygį organizme 6-8 val.

Susijusios Naujienos

Pateikti komentarą

Kategorijos
Meniu
Uždaryti
Krepšelis
Uždaryti
Atgal
Paskyra
Uždaryti