Flavonoidai - jėga iš gamtos

Flavonoidai - jėga iš gamtos

Flavonoidai nėra labai plačiai žinomi mūsų visuomenėje. Flavonoidai nėra sintetiniai vitaminai, o jie yra augalų pigmentai.

Bene labiausiai ištyrinėti flavonoidai yra rutinas (vit. P1), hesperidinas (vit. P2), kvercetinas, sojų izoflavonai, antocianinai (kurie gaunami iš mėlynių ir vynuogių), proantocianidinai (jie išgaunami iš spanguolių), flavanai (išskiriami iš arbatos ir obuolių).

Flavonoidai mūsų organizme nėra gaminami, todėl būtina jų gauti su maistu!

Šios natūralios medžiagos turi priešuždegiminių, priešalerginių, priešvirusinių ir priešvežinių savybių.

Flavonoidai yra labai reikalingi vitamino C pasisavinimui. Patekę į organizmą jie apsaugo vitaminą C ir kitus vitaminus nuo oksidacijos. Taipogi flavonoidai nuo žalingos oksidacijos poveikio apsaugo mažo tankio lipoproteinus (blogąjį cholesterolį).

Flavonoidai aktyviai dalyvauja kremzlių medžiagų apykaitoje, skatina kolageno sintezę, stiprina jungiamuosius audinius itr kraujagyslių sieneles.

Veikdami išvien su Vitaminu C flavonoidai gerina kraujagyslių pralaidumą ir kraujotaką.

Flavonoidas Rutinas mažina kraujagyslių trapumą ir stiprina kapiliarų sieneles. Būtent dėl šios savybės jis yra rekomenduojamas žmonėms, kurie turi lėtinį venų nepakankamumą.

Antocianinai ir proantocianidinai turi teigiamą poveikį regėjimui. Kaip antioksidantai jie saugo akis  ir stiprina tinklainės kapiliarus, todėl turėtų būti naudojami sergant katarakta, diabetine retinopatija, geltonosios dėmės degeneracija.

Iš kur gauti Flavonoidų?

Visų tipų raudonos spalvos uogose ir vyne, randami žolelėse, brokoliuose, pomidoruose ir arbatoje, citrusiniuose vaisiuose bei kakavoje, arbatoje.

Top 10 flavonoidų šaltinių:

1. Gvazdikėliai

2. Žvaigždiniai anyžiai

3. Kakavos milteliai

4. Džiovinti meksikietiški raudonėliai

5. Salierų sėklos

6. Juodavaisės aronijos

7. Juodas šokoladas 8.

Maistas su linų sėmenimis

9. Juodauogio šeivamedžio uogos

10. Kaštainiai

Dar galima paminėti ir šalavijus, rozmarinus, šaltmėtes, čiobrelius, kaparius, bazilikus, karį, braškes, kavą ir be abejo, grūdų produktus.

Mūsų elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti kokybišką maisto papildą su flavonoidais - Flavonoid Complex.

Būkite sveiki!

Susijusios Naujienos

Pateikti komentarą

Kategorijos
Meniu
Uždaryti
Krepšelis
Uždaryti
Atgal
Paskyra
Uždaryti